Мало зробити вибори, потрібно повернути довіру територіальної громади до влади

Мало зробити вибори, потрібно повернути довіру територіальної громади до влади

Виборча кампанія закінчилась, життя продовжується.

Публікаціявсі друкуватиДрукувати

Як достроково забрати депозит з банку ?
2008-12-23 10:02:00

Як достроково забрати депозит з банку ?

Продовжуємо публікацію рекомендацій Єдиного Центру щодо дій під час кризи.

1. Якщо банк відмовляється достроково повернути депозит, можна особисто у письмовій формі звернутися до керівника банку із зазначенням поважної причини, через яку Ви терміново потребуєте коштів. Більшість банків повертають гроші у двох випадках: на потреби лікування, для поховання найближчих родичів.

2. В інших критичних випадках, найкращий спосіб – звернутися до юриста.

3. Юридичні компанії зараз часто пропонують нову послугу: «Дострокове повернення депозитів всупереч мораторію Нацбанку». Послуга працює відносно до депозитів від 10 тисяч гривень.

4. Схема роботи, зазвичай, однакова – підготовка і відправлення претензій до відділення і головного офісу банку, до Державного комітету із захисту прав споживачів тощо. Далі, якщо це не принесло результатів, слідує позов до суду з вимогою для вкладника отримати свої гроші у будь-який час. За словами самих юристів, приблизно третина справ вирішується ще на досудовому етапі.

5. Вартість і схема оплати юридичного супроводу повернення депозиту дуже відрізняється. Деякі юридичні фірми встановлюють фіксовану суму за супроводження справи. Гонорар інших складається із оплати кожної послуги. Причому ці витрати часто не повертаються вкладнику навіть за негативного вирішення справи.

6. Рекомендуємо: встановлювати винагороду юристів у вигляді відсотку від фактично поверненої суми. Якщо Ви натрапите на низькокваліфікованого юриста, який «провалить» справу, просто нічого не сплачуватимете. Зазвичай вартість праці юриста становить 1-5 % від фактично одержаної суми.

7. Ще один чинник, який безпосередньо впливає на вартість – складність справи, яка залежить від розміру вкладу, умов депозитного договору, банку, а також ситуації вкладника (наявність причин, які можуть допомогти у вирішення питання). Тому домовляйтесь про всі ці моменти заздалегідь.

8. Процес повернення вкладу може тривати від тижня до декількох місяців. Тому краще заздалегідь порівняти витрати на юридичну допомогу з сумою вкладу і тим, як сильно Вам потрібні гроші.

9. Власники депозитів в іноземній валюті повинні зважати на малий ступінь ризику знецінення своїх вкладів та зберігати спокій. Достатньо переконатися, що банк є постійним (не тимчасовим!) учасником Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"